Cildinizi Parlatacak Yaşlanma Karşıtı 6 Gıda

  • 2 min read
  • May 22, 2020
yaşlanma karşıtı gıdalar
Table Of Content [ Close ]

Cildinizi Parlatacak Yaşlanma Karşıtı Gıdalar

Yaşlanma karşıtı 6 gıda hakkında neler biliyorsunuz? Güzelliğinizi yediklerinizin etkilediğini hiç duydunuz mu? Yediğiniz gıdalar hem size enerji verir hem de sizin güzelliğinize katkıda bulunur.Bu sayede yediklerinize dikkat ederek yaşlanmayı geciktirebilir ve cildinize parlaklık kazandırabilirsiniz.Bu sayede reklamları yapılan pahalı kremleri almanıza gerek kalmaz.Mutfağınıza aslında her şey gizli.

Antioksidanlar, C, D, E, K vitaminleri ve B-kompleksi, kolin ve folik asit içeren gıdaların hepsi, vücudunuzu hücresel düzeyde değiştirerek  ve yenileyerek  parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir. Bu sağlıklı ve lezzetli yiyecekler sizleri ayrıca cilt ve diğer kanser  türlerine yakalanma riskinizi azaltır , kardiyovasküler hastalıklara karşıda korur.

Cilt vücudumuzun  en büyük organıdır, bu nedenle besleyici yiyeceklerle beslenerek bu yapının sağlıklı ve parlak kalmasını sağlayabiliriz.İşte şimdi aşağıda, yemeyi artık daha çok seveceğiniz şaşırtıcı yaşlanma karşıtı gıdaları bulabileceksiniz.

1. Avokado

Avokado, cildi esnek ve nemlendirmeye yardımcı olan birçok sağlıklı tür içerir. 700’den fazla kadının diyetlerini inceleyen bir araştırma, avokadoda olduğu gibi çok sayıda sağlıklı yağ yemenin, büyük elastikiyete sahip daha pürüzsüz bir cilde neden olduğunu bulundu.

Avokado da ayrıca, cildinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabileceğini gösteren bileşiklerde mevcuttur. Avakado gibi yeşil meyveleri bir salataya dahil ettiğinizde, sağlıklı bir E vitamini ve C vitamini dozu da alırsınız. Bu besinler, kolajen oluşumunda çok iyi ortaklar oluşturur ve cildinizi oksidatif hasardan korur. Bu sayede yıpranmış görünmemenizi sağlar.

devamını oku

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir