Yanığa Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

  • 2 min read
  • Haz 19, 2020
yanığa ne iyi gelir
Table Of Content [ Close ]

yanığa ne iyi gelir

Yanığa ne iyi gelir? Yanık nasıl tedavi edilir? Yanık, deri ve deri altındaki dokuların sıcak bir madde ile temas etmesi sonucunda yakıcı bir niteliği bulunan kimyasal maddelere vücudunuzun herhangi bir yerinin temas etmesi sonucunda oluşur. Elektrik akımı ya da radyasyona maruz kalma sonucunda da yanık oluşabilir. Yanık çok şiddetli bir acı ve yanmaya sebep olacağı gibi doğru müdahale edilmezse kötü bir görüntüye de yol açabilir.

Vücudunuzun herhangi bir yerinin yanması durumunda yapmanız gereken ilk şey yanan bölgenize soğuk kompleks yapmaktır. Bunun için yanan bölgenizi soğuk suya tutabilir ya da bu bölgeye buz koyabilirsiniz.

Yanığa Ne İyi Gelir?

Bu sayede yanığın ağrısının şiddeti azalacak ve iyileşme süreci hızlanacaktır. Yumurta akı da içinde barındırdığı etkenlerden dolayı cildinizin kendisini çok hızlı yenilemesini sağlar ve uygulaması oldukça basit olduğu için kolaylıkla kendi başınıza da yapabilirsiniz. Hücrelerinizin yenilenmesini sağlamak için yanan bölgeye yeteri kadar yumurta akı sürmeniz yeterli olacaktır.

Silverdin yanık kremi sayesinde de yanıklarınızın çok kısa bir sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Çok ucuza satılan bu krem sayesinde iltihaplanmaların önüne geçebilirsiniz. Yanık derecesi fazla ise silverdin kremin yanında bir de antibiyotik krem kullanarak yanığın iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Evde kendi yanık tedavisini yapmak isteyen kişiler yanığı iyileştirmek yerine daha da kötü bir hale gelmesine neden olur. En çok yapılan hatalardan bazıları ise yanığa diş macunu, salça, yoğurt gibi maddeler sürmektir. Bu sürülen maddeler yanığa iyi gelmez aksine yanığın daha kötü bir hal almasına neden olur.

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir