Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • 2 min read
  • Haz 09, 2020
Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın ağrısı, pek çok etkene bağlı olarak meydana çıkabilir. Karın ağrılarının nasıl giderileceği hakkında sizlere küçük ipuçları vereceğiz. Karın ağrısını evde tek başınıza gidermek istiyorsanız ısı yöntemini kullanarak vücudunuzdaki ağrıların geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle de sıcak su torbasını karnınıza koyduğunuz zaman kısa bir süre sonra ağrılarınızın hafiflemeye başladığını hissedersiniz. Aynı zamanda nane, zencefil, papatya,  ıhlamur gibi bitki çaylarını yaparak ağrınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın ağrınızın azalması için karnınıza hafif hafif dairesel masajlar yapabilirsiniz. Çok fazla sigara ve alkol tüketiyorsanız karın ağrısı ile yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bunun dışında karın ağrısını tetikleyen yiyeceklerden uzak durmalı, sindiriminizi zorlamayacak besinler tüketmeye dikkat etmelisiniz. Pul biber, acı biber, ekşi turşu, kızartmalar, çok yağlı besinler ağrıları tetikler.

Karnınız ağrıyorsa bol bol salata yiyebilirsiniz ve bir anda çok fazla yemek yemektense küçük küçük ara öğünler ile beslenmeniz doğru olacaktır. Aynı zamanda karın ağrılarınızı hafifletmek için süt içebilir, yoğurt yiyebilir, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, lavanta gibi besinleri tüketebilirsiniz.

Karın ağrınızı geçirmek için portakal kabuğu ve rezeneyi aynı miktarda karıştırarak kaynatabilir ve içebilirsiniz. Bu sayede mideniz rahatlayacak ve ağrılarınız azalacaktır. Karnınızın ağrısının nedenlerinden bir tanesi de ayakların üşümesidir. Bu yüzden ayaklarınızı sıcak tutmaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bozuk yiyecekler, üşütme, son kullanma tarihi geçmiş olan besinler karın ağrısına sebep olabilir. Özellikle de nane limon ve zencefil karın ağrısına en iyi gelen içecekler arasında yer alır. Bu çayı günde 2 defa içtiğiniz zaman ağrılarınızın azaldığını fark edebilirsiniz.

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir