Karaciğerinizi Doğal Temizleyecek 7 İçecek

  • 3 min read
  • May 30, 2020
Karaciğerinizi Doğal Temizleyecek 7 İçecek

karaciğer

Karaciğerinizi Doğal Yollarla Temizleyecek 7 İçecek ile ilgili listemize hoş geldiniz. Karaciğeriniz en büyük iç organımızdır. Karaciğerimizi pek önemsemeyiz ama bu organımız hayatımızın her anında bizim için çalışıyor. Karaciğerinizi yormak yerine onu  mutlu edecek  basit içecekleri keşfedip kullanmaya başlayınız.

Yağlı bir karaciğere sahip olduğunuzda yorgun, aşırı kilolu olabilirsiniz ve bazı durumlarda cildiniz, gözleriniz sararır. Hastalıklı bir karaciğer sizi yavaş yavaş ve hoş olmayan bir şekilde öldürebilir.Siroz hastalığını duymuşsunuzdur.

Aslında, kronik karaciğer hastalığı nedeniyle ölenlerin sayısı çok fazladır ve bu ölümlerin çoğu önlemlerle en aza indirilebilir.

Karaciğerinizin sağlıklı ve düzenli  çalışmasını sağlamak için ne yapabilirsiniz?Size listemizde sunacağımız Karaciğerinizi Doğal Yollarla Temizleyecek 7 içeceklerden bazılarını deneyin ve karaciğerinizi temizlensin ve harika çalışsın.

devamını oku

Havuç Suyu

havuç suyu

Şekerle pişirilmiş olanlar dışında nasıl kullanırsanız kullanın havuçlar sizin için müthiş. Havuç suyu ile karaciğeriniz bayram etsin.

Havuç , A Vitamini bakımından yüksek oluğu için karaciğer hastalığını önlediği bilinir.. Ayrıca antioksidan olan flavonoidler ve beta-karotenlerle doludur. Havuç vücudunuzun her bölgesi için güzel bir besindir , bu yüzden her gün havuç suyunun tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Yeşil yapraklı sebzeler

yeşil yapraklı sebzeler

Havuç gibi yeşil yapraklı sebzeler de gerçekten sağlıklıdır! Bu yeşil sebzeler  arasında;  lahana, ıspanak, pancar yeşillikleri ve marul bulunur.

Yapraklı yeşillikler safrayı uyarır ve bu da karaciğerinizi nazikçe temizlemeye yardımcı olur. Tüm vücudunuz günlük yapraklı yeşillikler için size teşekkür edecektir.

Yeşil Çay

yeşil çay

Süper bir içecek arıyorsanız, yeşil çaydan başka bir içecek aramanıza gerek yok.. Yeşil çayda, serbest radikalleri temizleyen antioksidanlar bulunur.Bu antioksidanlar kansere karşı savaş açaralar.Ayrıca bu çay vücudumuzun yağ yakmasını kolaylaştırır.

Zerdeçal Çayı

zerdecal

Zerdeçal, Hint yemeklerinde yaygın olarak kullanılan  bir baharattır . Karaciğerinizi destekleyen en güçlü baharattır. Kaynar suya bir çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal ekleyin, 10 dakika kaynatın. Biraz limon suyu ve bir tutam karabiber ekleyin.Bu sayede çayınız hazırlanmış olur.

Zerdeçal, karaciğerinizi hasara karşı korur ve karaciğerinizin hücreleri yenilemesine bile yardımcı olabilir. Ayrıca iltihaplanma  hatta karaciğer hastalığının olası etkileri ile bile savaşır.

Turunçgiller

Turunçgiller

Turunçgillerdeki C vitamini ve antioksidanlar, karaciğerinizi temizlemek için çalışırlar. C vitamini ve antioksidan seviyelerinizi yükseltmek için limon, greyfurt, portakal gibi narenciye yiyin . Taze sıkılmış meyve suyu da içebilirsiniz. Taze sıkılmış turunçgiller sağlığınıza katkı sağlayacaktır.

Taze sıkılmış limon en popüler karaciğer temizleyicilerden biridir . Çok basit ve etkilidir.

Pancar suyu

Pancar suyu

Pancar genellikle favori yiyecekler listesinde aşağılarda bulunur.Fakat pancar ve pancar suyu  karaciğerinizi destekleme ve temizleme konusunda mükemmel etkilere sahiptir. Pancar, kanınızdaki oksijen miktarını arttırır. Safra üretimini uyarır ve enzim aktivitesine yardımcı olurlar. Lif ve C vitamini ile doludurlar.

İnternette araştırma yaparak çok fazla pancar suyu tarifi öğrenebilirsiniz.

Lif Bakımında Zengin Gıdalar

lif bakımından zengin gıdalar

Lif bakımından zengin gıdalar, bağırsak hareketlerini artırarak karaciğerinizin toksinleri temizlemesine yardımcı olurlar. Bahsettiğimiz içeceklerin çoğu lif bakımından zengindir. Elma veya hatta karnabahar suyu sıkmak, karaciğer temizleme içeceklerine lif eklemenin basit bir yoludur.

Karaciğerinizi mutlu etmek istiyorsanız bu içeceklerin yanında  ekstra su içmeyi unutmamalısınız .

Karaciğerinizi Doğal Temizleyecek 7 İçecek:Sonuç

Karaciğerinizi Doğal Olarak Temizleyecek içecekler

Yukarıda listelediğimiz doğal karaciğer temizleme içeceklerine ek olarak, karaciğerinizi korumaya özen göstermelisiniz.Alkol alımını azaltmalısınız , ağrı kesiciler de dahil olmak üzere birçok  ilacın karaciğerinize etkileri olduğunu unutmayın .Karaciğerinizin sağlığını korumak  ve kronik iltihabı azaltmak için egzersiz yapmalı ve kilo vermeye özen göstermelisiniz.

Karaciğerinizi korumak karaciğerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca listelediğimiz tüm içecekler vücudunuzun diğer organları  içinde iyidir ve bu içecekler yağ yakma, kanser ve bunama gibi hastalıklara yakalanma riskinizi azaltacaktır.Karaciğerinizi Doğal YollarlaTemizleyecek 7 İçecekle ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir