İshale Ne İyi Gelir?

  • 2 min read
  • Haz 07, 2020
ishale ne iyi gelir

İshale Ne İyi Gelir

İshale Ne İyi Gelir? Mide bulantısının kısaca tanımı, midenin içindekileri boşaltmak istemesidir. Kusma, karın bölgesinde bulunan kasların tersine kuvvetli bir şekilde kasılmasından dolayı midenin boşalması anlamına gelir. Öğürme ise, midede çıkarılacak bir şey olmadığı için sadece salgıların istifra edildiği bir olaydır. Kusma eylemi bir hastalık olmasa da hastalıkların habercisi olabilir.

Mide bulantısının genellikle de nedenleri soğuk algınlığı ve viral gastroenterit adı da verilen sindirim sistemi iltihabıdır. Vücuda giren hastalık yapıcı virüsler ve bozuk gıdalar mide bulantısına neden olabilir. Aynı nedenlerden ötürü ishal sorunu da oluşabilir. Bunları geçirmek ve düzene sokmak için yediğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekir.

İshale Ne İyi Gelir? Kusmaya Ne İyi Gelir?

Enfeksiyon kaptıysanız bunun belirtileri, yüksek ateş, kusma ve ishal olarak meydana gelir. Bu sorun genellikle 1 hafta en fazla 10 gün devam eder. Aynı zamanda bu şikayetler bulaşıcı olduğu için yakın temas sonucunda ve özellikle de soğuk aylarda hasta kişiler tarafından başkalarına bulaştırılması kolaylaşır. İshal ve kusma için önerilen besinler arasında elma, muz, karpuz gibi yatıştırıcı fakat mideyi zorlamayan besinlerdir. Bu dönemde çok fazla su alımı, kusmayı tekrardan tetikleyebileceği için çok fazla su ya da sıvı içecekler tüketmemeye dikkat etmelisiniz.

Kusma ve ishal yaşadığınız zaman hemen ilaçlara sarılmak asla doğru bir çözüm değildir. Doğal yollardan ishali geçirmek için;

  • sinameki,
  • nane limon,
  • kuşburnu gibi sıcak bitki çayları içerek midenizi rahatlatabilirsiniz.

Süt, çorba ve meyve suyu gibi besinleri bu dönem boyunca tüketebilirsiniz.

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir