Hamilelikte Öksürüğe Ne İyi Gelir?

  • 2 min read
  • Haz 05, 2020
Hamilelikte Öksürüğe Ne İyi Gelir

Hamilelikte Öksürüğe Ne İyi GelirHamilelikte Öksürüğe Ne İyi Gelir? Hamilelik dönemi kadınların en hassas oldukları dönemlerin başında gelir. Bu dönem, bebeğin gelişimi ve büyümesi açısından çok dikkatli olunması gereken kritik bir süreçtir. Hamilelikte öksürüğe karşı aç karnınıza ılık bir su içebilirsiniz. Bu sayede boğazınız yumuşayacak ve öksürüğünüz büyük ölçüde azalacaktır. Aynı zamanda elma, astıma en iyi gelen meyveler arasında yer alır.Hamilelikte Öksürüğe Ne İyi Gelir sorusunda cevap olarak günde en az 2 adet elma tüketebilirsiniz.

Öksürük, su yetersizliğinden boğazınızın kuruması sonucu da oluşabilir. Günde en az 2 buçuk litre su tüketmeli ve ballı ılık su içmeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde bitki ve meyve çayları içmek öksürüğünüzün azalmasını sağlar. Bu dönemde öksürüğünüzü önlemek için hamilelikten önce kullandığınız öksürük şuruplarını içmemelisiniz. Hamilelikte Öksürüğe Ne İyi Gelir sorusuna cevap olarak günde iki kez tuzlu gargara yapmak öksürüğünüzün azalmasını sağlar. Bu dönemde asla sigara tüketmemelisiniz.

Öksürük ve hapşırığın bebeğe bir zararı olmaz çünkü bebek anne karnında sarsılsa da orası en güvenli olduğu yerdir. Fakat bu durum anne için sıkıntılı olabilir ve kendisini tedirgin edebilir. Özellikle de hamileliğin son dönemlerinde vücudun salgılamış olduğu hormonlar sonucunda kemiklerde açılma, gevşeme ve yumuşama oluşabilir. Bu yüzden yoğun öksürük sonucunda özellikle de sırt ve omuz bölgelerinde şiddetli ağrılar oluşabilir.

Hamilelikte Öksürüğe Ne İyi Gelir Doğal İçecekler Neler?

Hamilelik döneminde öksürüğünüzü doğal yollardan geçirebilmek için; zencefil, çubuk tarçın, elma, çiçekli ıhlamur, bal ve ılık su tüketebilirsiniz. Bitki ve meyve çayları tüketerek bu sancılı dönemi daha kolay atlatabilirsiniz. Çay demlendikten sonra onu tatlandırmak için şeker kullanmak yerine bir miktar bal kullanabilirsiniz. Gerçek bitkilerle yapılmış çaylar her zaman çok daha etkili olur. Bu çayların içine limon ekleyerek de içebilirsiniz.

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir

devamını oku

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir