Günde Bir Salatalık Yemeye Başlayın Vücudunuza Neler Olduğunu Görün

  • 2 min read
  • May 23, 2020
günde bir salatalık yemeye başla

Günde Bir Salatalık Yemeye Başlayın Vücudunuza Neler Olduğunu Görün 1
Günde Bir Salatalık Yemeye Başlayın Vücudunuza Neler olacağını merak mı ediyorsunuz , işte bu yazı tam sizin için hazırlanmış bir yazı. Çoğumuzda salatalıkla ilgili , genellikle tatsız, sıkıcı görünen bir sebze olduğu ile ilgili görüşleri vardır. Ancak hafif bir tada sahip olmasına rağmen, salatalık çokta sıkıcı bir şey değil ve yemek için gerçekten harika nedenleri vardır.

Salatalık bir sebze gibi görünür , ancak gerçekten bir meyvedir. Bu ilginç değil mi? Bundan da öte, salatalığın hem içi hem de kabuğunda  şaşırtıcı miktarda besinler vardır. Salatalık; yağ, çok az kalori ve çok fazla suya sahiptir, bu da uygun hidrasyonu sürdürürerek  ve kilo kaybını destekler.

Salatalıkla ilgili düşüncelerini yeniden gözden geçirme vakti gelmiştir. Salatalık yemek her gün senin için çok güzel sonuçlara doğuracaktır. Ayrıca salatalık kanser, şeker ve kalp hastalığına karşıda koruma sağlayabilir.

Aşağıdaki her gün bir salatalık yiyerek vücudunuzda oluşacak olumlu fiziksel değişiklikler var. #3. maddeyi seveceksin, ama madde  #6 yı takdir edeceksin.

1. Hastalıklardan Koruma

Salatalık, vücutta oksidatif hasarı önleyebilen moleküller olan çok sayıda antioksidan içerir. Sizi kronik hastalık ve erken yaşlanma gibi sorunlardan korumak için serbest radikal adı verilen eşlenmemiş elektronlarla bağlanır ve nötralize ederler. Aslında, serbest radikal hasarı kalp ve akciğer problemleri, kanser ve otoimmün hastalık ile güçlü bir ilişkiye sahiptir.

Günlük olarak salatalık yediğinizde, özellikle güçlü flavonoid ve tanen çeşidi olmak üzere antioksidan alımınızı artırıyorsunuz.

devamını oku

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir