Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

  • 2 min read
  • Haz 03, 2020
Gıcık öksürüğe ne iyi gelir

Gıcık Öksürüğe Ne İyi GelirGıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir? Kuru öksürük, gıcık diye de adlandırılan balgam olmaksızın sıkıntılı geçen öksürük nöbetidir. Bu öksürük genellikle de kuru hava, çok fazla sigara kullanımı, sıvı yetersizliği ve bakterilerden kaynaklanan öksürüklerdir.  Öksürük temelinde soluk borusu ve akciğerde meydana gelen istenmeyen maddelerin dışarı atılmasıdır.

Kuru öksürük, vücudunuzun gırtlağa baskı yapması sonucu açılması ve vücuttaki istenmeyen maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Kuru öksürüğün başka ciddi sebepleri de olabilir ve bu sebeplerin başında ise verem gelir. Gıcık geldiği zaman boğazınızın yumuşamasını sağlamanız gerekir. Bunun için yeteri kadar su ve sıcak içecek tüketmelisiniz.

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Nemli hava ve bol sıvı alımı gıcığa iyi gelir. Aynı zamanda ballı ılık su öksürüğünüzün anında geçmesini sağlar. Bunun yanı sıra bitkisel çaylar, ıhlamur, sinameki, meyve çayları, sıcak süt, sıcak kahve ve çikolata da boğazınızın rahatlamasını sağlar.

Gıcık tuttuğu zaman asla asitli içecek tüketmemeli ve bol bol su tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra nişastayı su ile kaynatarak limon suyu ve pekmezle karıştırıp içebilirsiniz. Ya da bir tutam kekiği su ile kaynatarak içine bal koyabilir ve bu karışımı ılık içebilirsiniz. İlaç kullanmadan doğal yöntemleri kesinlikle denemelisiniz. Aynı zamanda elma kabuğu, zencefil, ıhlamur, tarçın ve limonu da kaynatarak içebilirsiniz. Bala toz zencefili karıştırıp yediğiniz zaman oldukça rahat bir nefes alabilirsiniz. Boğazın kuruması sonucu oluşan gıcığı gidermenin en kolay yanı ılık bir şeyler içmektir.

Related Post :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir