Bentonit Kil Maskesi Nedir?

  • 4 min read
  • May 30, 2020
Bentonit Kil Maskesi Nedir

Bentonit Kil Maskesi Nedir?

Bentonit kili (kalsiyum bentonit kili) cildinize iyi mineraller içeren doğal bir şifa kildir. Bentonit kili yaşlı volkanik küllerden oluşur. Bentonit kil maskeleri yağlı cildi tedavi etmek, ölü deri hücrelerini dökmek ve gözenekleri açmak için iyidir. Bu bir iyileştirici kil olduğundan, akne kopmalarını tedavi etmek, tahriş olmuş cildi yatıştırmak veya yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için bentonit kil maskelerini de kullanabilirsiniz.

Kalsiyum bentonit kili ayrıca içten veya dıştan kullanabileceğiniz doğal bir detokslama ajanıdır. Birçok insan detoks için gıda sınıfı kalsiyum bentonit kilini kullanmayı, sindirim sağlığını arttırmayı ve hatta kilo vermeye yardımcı olmayı sever. Bununla birlikte, killi içecekler yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı bentonit kil yan etkileri vardır.

Bentonit Kili (Kalsiyum Bentonit Kili) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bentonit kili (kalsiyum bentonit kili olarak da bilinir), cilt ve vücut için faydalı özelliklere sahip, mineral açısından zengin bir terapötik kildir. Bentonit kili yaşlı volkanik küllerden oluşur. Bentonite Clay adı, ABD’deki Fort Benton’daki bu şifalı kilin en büyük kaynağından geliyor. Bentonit kili, kilin mayınlı olduğu Fransa bölgesi olan Montmorillonite kili olarak da adlandırılır. Kalsiyum bentonit kil ve sodyum bentonit kil bunun için başka isimlerdir. Bentonit tozu sağlığınız için uygun çeşitli minerallerin bir karışımını içerir. Örneğin bentonit kilden örnekler kalsiyum, potasyum, demir, sodyum ve alüminyum oksit (Alümina) içerdiğini göstermektedir.

Bentonit kilini tedavi edici yararları için kullanmak için, kil tozunu suyla karıştırın, cildinize yapıştırılacak bir macun veya bentonit kil bir içecek yapmak için bol miktarda su ekleyin. Bentonit kili içeriden alırsanız, yutmanın güvenli olduğundan emin olmak için her zaman gıda sınıfı bentonit kili kullanmalısınız. Araştırmacılar, kalsiyum bentonit kilinin, pozitif yüklü besinleri ve besin olmayanları (toksinler gibi) çeken ve tutan negatif bir yüke sahip olduğunu söylüyor. Vücudunuzdaki etkisi, kilin toksinleri emmesi ve vücudunuzdan onlardan kurtulmanıza yardımcı olmasıdır. Kalsiyum bentonit veya sodyum bentonit gibi iyileştirici killerin elektrik yükü de cilt sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Kalsiyum bentonit kili cildin temizlenmesine, yenilenmesine ve geliştirilmesine yardımcı olur.

Bentonit Kilinin Cilt ve Yüz İçin Faydaları

Bentonit Kilinin Cilt ve Yüz İçin Faydaları

Bentonit Kili Cildinizi Temizlemeye Yardımcı Olur: Bentonit kil maskeleri cildinizi temizlemeye yardımcı olabilir. Araştırmacılar kil maskelerinin derideki toksinleri ve kirleticileri emmeye yardımcı olduğunu bulmuşlardır. Şifalı killerde elektrik yüklü iyonlar ayrıca patojenleri öldüren antibakteriyel etkiye sahiptir. Pürüzsüz bir macun oluşturmak için biraz bentonit kilini yeterli suyla karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve cildinizi dezenfekte etmek için 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın.

Kalsiyum Bentonit Kil Yüz Maskesi Gözenekleri Açmaya Yardımcı Olabilir: Şifalı kil maskelerinin temizleyici etkisi, gözeneklerde kir ve bakteri birikimini azaltmaya yardımcı olabilir. Cildiniz için bir bentonit maskesi gözeneklerinden yağ, kir ve bakteri çekmeye yardımcı olmalıdır. Gözenekleri tıkamak için kalsiyum bentonit kilinin kullanılması gözeneklerin asgariye indirilmesine de yardımcı olur. Bentonit kili ve bir miktar gül suyunu birleştirerek gözenekleri engellemek için bir kil maskesi yapabilirsiniz. Su ile durulanmadan önce şifa maskesini cildinizde 20 dakika bekletin.

Bentonit Kili İnce Çizgilerin Görünüşünü Azaltmaya Yardımcı Olur: Bentonit kil maskeleri cildinizin sağlığı için iyi olduğundan, bunları düzenli olarak kullanmak cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Bazı çalışmalar kil maskelerinin kollajen üretimi üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini göstermiştir. Cildinizi yumuşak tutmak ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü önlemek için gerekli olan bir proteindir. Fareler üzerinde yapılan bir araştırma, 7 gün boyunca günlük kil maskeleri uygulamanın kollajen lifi sayısını arttırmaya yardımcı olduğunu buldu.

Kil maskesi elma sirkesi ile birlikte kırışıklıkları en aza indirmeye yardımcı olan güçlü bir yüz maskesi oluyor. Elma sirkesi ve karıştırın. İnce bir macun oluşturmak için kil tozuna ekleyin ve cildinize genç bir görünüm kazandırmak için maskeyi yüzünüze 10 ila 20 dakika uygulayın.

Bentonit Kil Yağlı Cildi Azaltmaya Yardımcı Olabilir: Yüzünüz için bentonit kili kullanmanın birçok yararından biri de sebum üretimini azaltmaya yardımcı olmasıdır. Sebum, cildinizi nemlendirmek ve nemlendirmek için cildinizin ürettiği doğal yağdır. Ancak, çok fazla sebum cildinize yağlı ve yağlı bir görünüm verebilir. Araştırmacılar, iltihaplı sivilce vakalarında sebum üretimini ölçmenin yollarına bakarken, araştırmacılar bentonit kil maskeleri kullandılar. İyileşme maskeleri, ciltteki yağlı kalıntıları gidermek için sebumu gözeneklerden emebildi. Cildinizin düzenli olarak şifa veren bentonit kil maskelerini cildinize uygulamaktan fayda sağladığını bulmalısınız. Bu, cildinizdeki lekelerin sayısını azaltmanıza ve salgınları önlemenize yardımcı olabilir.